„ЦСКА-София” елиминира „Лудогорец” от турнира за Купата

Прочетена: 60

Отборът на „ЦСКА-София“ изигра силен мач и заслужено се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. „Червените“ победиха с 1:0 „Лудогорец“ насред Разград и по този начин елиминираха своя опонент от надпреварата. Единственият гол в срещата бе отбелязан в 30-ата минута, когато Станислав Манолев опита да изчисти центриране отдясно. Топката обаче попадна в Рубен Пинто, който я овладя и шутира от 25 метра. Козмин Моци можеше да парира и избие удара с глава, но реши да се наведе. Това подлъга вратаря Ренан и кълбото влетя в мрежата.

Като цяло столичани бяха по-добре организираният тим и в крайна сметка обезличиха напълно доскоро страховитата атака на „орлите” в лицето на Марселиньо, Вандерсон, Кешерю и Лукоки. В предни позиции Жоржиньо и Енрике разминаваха без проблем бековете Манолев и Сисиньо, който в този мач се подвизаваше отляво на „зелената“ отбрана.

За превъзходството на „армейците” говори и фактът, че разградчани създадоха единственото си по-чисто голово положение чак в 90-ата минута, когато Вандерсон нацели левия страничен стълб, озовал се очи в очи с Черниаускас.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 04.04.2019. Категория Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация