България сдаде леко мача на англичаните

"Трикольорите" паднаха с 4:0 след нелепи грешки в отбрана

Прочетена: 50

Българският национален отбор записа тежка загуба с 0:4 от Англия в европейската квалификация на „Уембли“. „Трикольорите“ определено могат да съжаляват за голямото поражение, след като сами подариха няколко гола на Хари Кейн. Капитанът на „Трите лъва“ се отличи с хеттрик и асистенция. Той беше точен първо в 24-ата минута след подарък на Пламен Илиев, докато през втората част реализира две дузпи, които дойдоха след нарушения на Николай Бодуров и резервата му Кристиян Димитров. Между тях Рахийм Стърлинг също записа името си сред голмайсторите. Така девет години по-късно България отново загуби с 0:4 от Англия на „Уембли“.

Красимир Балъков пък се превърна в първият селекционер на България от 55 години насам, който стартира с три загуби /след двете поражения през юни – 1:2 от Чехия и 2:3 от Косово/. Този път срещу „лъвовете“ обаче беше един от двата най-добри състава в света, според капитана Попов. „Трикольорите“, които вече са в серия от осем поредни мача без успех, не успяха да направят чудо срещу един от фаворитите за титлата на Евро 2020, който беше подкрепян от 80 000 по трибуните.

В крайна сметка, родният тим остана с две точки от пет мача в групата, заемайки петото място. Англия е лидер в групата с девет точки и 14 отбелязани гола от три мача, като има с една точка повече от Косово, който гостува след няколко дни в Лондон.

Сподели в социалните мрежи

Автор на 07.09.2019. Категория Новини, Спорт. Можеш да следиш всички коментари и промени по тази публикации през RSS 2.0. Можете свободно да коментирате тази публикация