Спорт

Хроники БСФЛ

Инж. Борис Недялков ПЪРВА ФАЗА В 15 кръг от БСФЛ отборите „Бокал“ и „Монтаж Строителни Конструкции“, „Пайп Систем“ и „Бигла 3“ си гарантираха участието във Висша лига. За пореден път „Бокал“ показа, че не се предава, след като до 48-ата минута изоставаше с 1:3 с единствено попадение на Любомир Андреев срещу „Монтаж Строителни Конструкции“. С два точни удара обаче Расим Рашид доведе до крайното 3:3. За „монтажниците“ отбелязаха Калин Митев (2) и Тодор Кирилов. Подобен мач изиграха „Бигла 3“ и „Строителен Техникум Христо Ботев“. До средата на втората част „Бигла 3“ имаше комфортната преднина – след две попадения на Иван Ангелов и едно на Александър Господинов. Но срещата продължи с голове на Строителния техникум – дело на Михаил Димов, Емил Найденов и Калоян Христов, до крайното 3:3. „Джи Ди Инвест Груп“ победи с 6:4 „Йони ДМ“. MVP стана Кристиян Спасов с 4 точни удара във вратата, а по един реализираха Васил Димитров и Димитър Иванов. И четирите попадения за „Йони ДМ“ бяха на Сашко Кирилов. Първата част на мача „Инфра Холдинг“ - „Кондекс“ завърши 3:3. Но през втората „Инфра Холдинг“ добавиха още 3 гола в сметката си, без да допуснат топката в своята врата. За по-добрите се разписаха Иво Велчев (3), Георги Асенов (2) и Димитър Димитров (1), а за „Кондекс“ – Ивайло Русев, Валентин Димитров и Йордан Петров. „Хоум Комфорт“ продължава да е единственият тим без загубена точка до момента и е с пълен актив от точки, като в този кръг надви с 5:2 „Щрабаг“. За „Хоум Комфорт“ точни бяха Георги Братованов, Благой Вълчев, Петър Симеонов, Стефан Терзийски и Георги Боянин, а за „Щрабаг“ – Николай Баръмов и Волен Киров. „Марибор строй“ надигра „Виваком“ със 7:2 след 5 попадения на Огнян Милеков и по едно на Кирил Донев и Никола Георгиев. За „телекома“ се разписаха Сашо Динев и Емил Генчовски. „Каммартон България“ победи „Главболгарстрой“ със 7:0. Началото на този резултат постави Спасимир Наков, а следващите герои за „Каммартон“ бяха Ивайло Давидков (2) и Андреас Станков (2), Людмил Гацов и Славчо Теодосиев. „Джи Пи Груп“ записа трета поредна победа, след като Александър Николов и Йордан Василев вкараха по два гола във вратата на „Технопанел“ за крайното 4:0. „Пайп Систем“ разгроми „Теразид“ с 15:1. Най-прецизен мерник показа Милен Кръстев цели 7 пъти, два пъти точен беше Диан Илев, а по един - Димитър Иванов, Димитър Кралев, Стефан Манджуков, Николай Николов, Петър Попстоянов и Радослав Соколов. За „Теразид“ се разписа единствено Иван Иванов.