Спорт

Кошмарът „Жилина” разби „оранжевата” мечта

Кошмарът „Жилина” застигна и българския шампион „Литекс”, който падна с 3:1 при гостуването си в Словакия и по този начин се прости с шансовете си да атакува групите на Шампионската лига. Възпитаниците на Ангел Червенков поведоха в резултата на стадион „Под Дубном” в Словакия чрез гол на Сандриньо пет минути след началото на второто полувреме, но набързо изтърваха преднината си и резултатът беше обърнат. Капитанът на „оранжевите” Ивелин Попов се превърна в антигерой за своя тим, след като само минута след изравнителното попадение на Рилке в 52-рата минута си изкара нелеп червен картон и остави отбора си с човек по-малко. След отстраняването на Попето и Йеленкович спомогна за загубата на отбора си, след като сгреши фатално при втория гол на домакините в 70-ата минута. Сръбският халф подари топката на Оравец в наказателното поле, който не пропусна да прониже вратата на Родриго Галато. Преди почивката бразилският страж спаси дузпа на домакините, отразявайки удар на Роберт Йеж, но през второто полувреме бе безсилен да предотврати загубата на своя отбор. Крайното 3:1 оформи нападателят на домакините Сесей шест минути преди края, след като с плътен удар не остави шансове на Галато.
Така, след отпадането си от словаците, „Литекс” изкопира вече напълно „Левски”. „Жилина” се превърна в страшилище за българските отбори, след като в края на 2008 година словашкият тим елиминира „Левски” от Купата на УЕФА след 1:1 в първия мач на стадион „Под Дубном” и загуба на „сините” с 0:1 на реванша, игран на „Герена”. Миналия сезон „ловчанлии” бяха елиминирани в Лига Европа от друг, добре познат на „сините” опонент – „БАТЕ Борисов”. Беларуският тим се разправи с „Левски” преди 2 години.
На „Литекс” остава да чака жребия днес, за да разбере кой е съперникът му в плейофите за влизане в Лига Европа, докато „Жилина” ще участва в тези за Шампионската лига.